ŘÍMSKÉ ROLETY

Chtěli byste na okna do svého interiéru něco praktického, pěkného a svižného? Něco, co by bylo stejně útulné jako záclony a závěsy, ale modernější? Něco, co by bylo stejně praktické, jako rolety, ale přívětivější? Pak zvolte římské rolety. Mile Vás překvapí jejich praktičnost, variabilita a rozmanitost.

Římské rolety

U římské rolety se látka nenavíjí na rolo, ale při vytažení se skládá směrem vzhůru v horizontálních skladech, které jsou od sebe vzdáleny zhruba 20 až 30 centimetrů. Díky tomuto způsobu skládání a díky rozmanitosti používaných materiálů bývají římské rolety nejen praktické, ale také velmi dekorativní.

Římské rolety
Římské rolety

Pro své římské rolety si můžete zvolit různé materiály, typy ušití i ovládací mechanismy. Na jejich výrobu se hodí záclonové i závěsové látky. Římské rolety tak mohou plnit nejen dekorativní roli, ale zastanou i funkci záclon či závěsů. Podle toho, jaký si zvolíte typ ušití, navíc mohou římské rolety vypadat pokaždé jinak - někdy romanticky a měkce, jindy stroze a technicistně.

Římské rolety
Římské rolety

Římské rolety podle materiálu

Římské rolety mohou plnit jak funkci elegantních záclon, tak i zastiňujících závěsů - podle toho, jaký materiál na jejich ušití zvolíte. Na zhotovení římských rolet jsou vhodné lehké záclonoviny i těžší dekorační látky, jejich výběr je téměř nevyčerpatelný. Důležitá je především dobrá kvalita materiálu a precizní ušití římské rolety. Látky by měly být nesrážlivé a pevné, aby se na roletě nikde nenatahovaly a pěkně držely tvar.

Římské rolety
Římské rolety

Proto, aby byly Vaše římské rolety co nejkrásnější, vyhledáváme a dovážíme pro Vás ty nejkrásnější látky z celého světa. V naší nabídce najdete speciální kolekce látek sestavených pro římské rolety a rovněž prestižní kolekce dekoračních látek od nejlepších světových módních návrhářů: haute couture pro Vaše okna od skutečných ikon módní branže, jako jsou Pierre Cardin, Christian Lacroix nebo Tricia Guild.

Perfektní zpracování Vašich římských rolet zajistí zkušené švadleny z dílny Petroš interier, které mají s touto vysokou krejčovinou letitou praxi a bohaté zkušenosti.

Římské rolety
Římské rolety

Římské rolety podle způsobu ušití a vzhledu

Způsob ušití výrazně ovlivní celkový vzhled a výsledný dojem z římské rolety. Zvolit si můžete římské rolety:

          bez tyček
          s páskou našitou zezadu a s tyčkami
          se sešitým tunýlkem a tyčkami ze zadní strany
          se sešitým tunýlkem a tyčkami ze přední strany
 • Římské rolety bez tyček

Pro nadýchané a romantické římské rolety je nejlepší zvolit římské rolety bez tyček. Tento typ sluší především záclonovým římským roletám.

U římské rolety bez tyček jsou ze zadní strany našity svislé pásky s očky, přes které je protažen provázek. Tyto římské rolety nejsou vyztuženy tyčkami, takže se roleta po vytažení mírně prověšuje a dostává tím ležérní vzhled.

Římské rolety
Římské rolety
Římské rolety
 • Římské rolety s páskou našitou zezadu a s tyčkami

Římské rolety vyztužené tyčkami s transparentní páskou našitou zezadu už působí poněkud techničtějším dojmem. Tento styl sluší jednobarevným i vzorovaným materiálům a výhodou tohoto zpracování je, že se vzor na látce nedeformuje. Hodí se pro záclonové i závěsové materiály.

Římské rolety
Římské rolety
 • Římské rolety se sešitými tunýlky a tyčkami buď ze přední, nebo ze zadní strany

Tento styl římských rolet se hodí pro jednobarevné materiály. Tunýlky na vyztužovací tyčky jsou sešity přímo ze samotné látky a na římské roletě mohou být viditelné buď zepředu, nebo zezadu. Tunýlky na jednobarevné látce vytvářejí zajímavý vizuální efekt.

U tohoto typu římské rolety jsou mnohem viditelnější švy, než když se použijí průhledné pásky ze zadní strany rolety. Proto je velice důležité precizní zpracování.

Římské rolety podle typu mechanismu

Podle typu mechanismu si můžete vybrat římské rolety:

          standard - vytahování provázkem
          exkluziv - kazetové řetízkové
          excluziv easy wash - řetízkové s možností jednoduchého praní
          římské rolety s motorovým ovládáním

Pro římské rolety si můžete vybrat typ ovládacího mechanismu. Nejlevnější je obyčejné provázkové ovládání. Častěji však používáme elegantní kazetové řetízkové ovládání s převodovkou, které zajišťuje rovnoměrné vytahování římské rolety. Mimoto nabízíme rovněž nesmírně praktickou novinku, kterou je řetízkový Easy wash systém umožňující snadné praní římské rolety. Římské rolety mohou mít ruční i motorové ovládání.

Římské rolety
Římské rolety
Římské rolety
 • Postup praní římské rolety s Easy wash systémem sestává z těchto kroků:
   strhnutí římské rolety ze suchého zipu
   vycvaknutí provázků z profilu
   vyjmutí spodního těžítka z rolety
   vyprání

Zpětný postup je potom stejně jednoduchý. Pokud římské rolety perete ručně ve vaně, nemusíte dokonce vytahovat ani výztužové tyčky a těžítko.

Římské rolety
Římské rolety
Římské rolety

Římské rolety do atypických oken

Římské rolety se dají velmi dobře použít i do atypických tvarů oken a zrovna tak i na střešní okna, šikmá okna a podobně.

Římské rolety
Římské rolety
Římské rolety

Ceník ušití a mechanismů pro římské rolety


zpět nahoru


© 2011 MARF reklamní agentura & grafické studio