LÁTKOVÉ ROLETY PRO STŘEŠNÍ OKNA

Ze širokého spektra rolet pro střešní okna, které na trhu můžete dostat, jsme pro Vás vybrali prověřené rolety od několika spolehlivých dodavatelů. Tyto rolety se hodí na všechny nejpoužívanější typy střešních oken - můžete je použít například na okna Velux, Roto, Fakro a další.

Technické provedení těchto rolet je velice podobné roletám Velux, neboť většina komponentů pochází od stejného zahraničního výrobce. Rozdíl je ale v mnohem širším výběru látek. Na své rolety si zde můžete vybrat materiály ve všech možných barvách a nejrůznějších vzorech od tenkých průsvitných materiálů podobných záclonám až po zatemňující blackoutové látky.

Aby mezi roletami a střešními okny nepronikalo světlo, ve většině případů používáme pro rolety do střešních oken důmyslný systém Excluziv. Tento systém má boční vodící lišty, které zaručují, podle druhu látky, dokonalé zastínění či zatemnění místnosti. Díky systému Excluziv se roleta neprověšuje a na okně drží pěkně vypnutá. Vodící lišty systému Excluziv bývají buď bílé, nebo stříbrné.

Látkové rolety pro střešní okna

Látkové rolety pro střešní okna si můžete vybrat ve dvou základních typech:

  • Látkové rolety Excluziv pro střešní okna

Látkové rolety Excluziv pro střešní okna jsou opatřeny roletovou kazetou a bočními lištami, díky kterým můžete dosáhnout úplného zatemnění místnosti.

Výhodou látkových rolet Excluziv pro střešní okna je, že tyto rolety můžete na okně zafixovat v jakékoliv pozici. Další velkou předností je i to, že díky bočním lištám se látka rolety neprověšuje a mezerami mezi okenním rámem a roletou neprosvítá světlo.

  • Látkové rolety Economy pro střešní okna

Látkové rolety Economy pro střešní okna se od předchozího typu odlišují tím, že nejsou opatřeny ani kazetou, ani bočními lištami. Roleta bez kazety se pouze uchytí na střešní okno a fixuje se pomocí jednoduchých bočních háčků. Roleta se pak dá při spouštění zafixovat pouze v těch polohách, kde jsou umístěny tyto háčky, přičemž se jich obvykle používají dva páry - uprostřed okna a dole.

Výhodou těchto rolet je jejich výhodná cena, která je zhruba o polovinu nižší, než u rolet Excluziv, nevýhodou je ale mnohem menší komfort. Kvůli tomu také zákazníci rolety Economy požadují spíše jen výjimečně.

Látkové rolety pro střešní okna
Látkové rolety pro střešní okna

zpět nahoru


© 2011 MARF reklamní agentura & grafické studio