PLISOVANÉ ROLETY - PLISSE

Praktické a elegantní plisované rolety (neboli plisse) se staly velikým módním hitem poslední doby. Zatímco ještě donedávna plisované rolety nacházely uplatnění především v bazénech, koupelnách a zimních zahradách, nyní se situace výrazně změnila. Na trh se dostaly designové výrobky s rozmanitými vzory, barvami a strukturami, které si získaly zaslouženou pozornost zákazníků. Lidé stále častěji využívají plisované rolety k zastínění oken v celém domě.

Látkové rolety do interiéru

Plisované rolety tvoří skládaná látka, která je upevněna mezi vodící lišty. Speciální mechanismus umožňuje vytahování rolety podle jejího typu buď jednostranně (shora nebo zdola), nebo oboustranně z horní i z dolní strany. Vodící lišty přitom můžete jednoduchým pohybem zafixovat v jakékoliv pozici, třeba i uprostřed okna. Plisovanou roletu si díky tomuto mechanismu můžete nastavit přesně do takové pozice, jaká Vám v danou chvíli nejlépe vyhovuje.

Plisované rolety - plisse
Plisované rolety - plisse
Plisované rolety - plisse

Plisované rolety do atypických oken

Plisované rolety můžete využít všude tam, kam by se hodily žaluzie. Můžete je použít samostatně, ale velmi dobře se hodí také jako pěkný a praktický doplněk k záclonám či závěsům. Tyto rolety se dají použít do klasických i do atypických oken. Není problém je namontovat ani do trojúhelníkových, šikmých, obloukových, lichoběžníkových a střešních oken.

Plisované rolety - plisse
Plisované rolety - plisse
Plisované rolety - plisse

Záclonové i závěsové plisované rolety

Plisované rolety si u nás můžete vybírat ze stovek druhů, typů a barev. Můžete si zvolit lehké rolety z látek podobných záclonám, ale i zastiňující či zatemňující plisované rolety. Záleží jen na Vás, jestli si pro své plisované rolety zvolíte jednobarevnou, vzorovanou, hladkou nebo hrubší látku. Výběr je obrovský. V naší nabídce nechybí ani speciální materiály - například plisované rolety opatřené termoizolační fólií, dvojitě plisované rolety a podobně.

Plisované rolety - plisse
Plisované rolety - plisse
Plisované rolety - plisse

Dvojitě plisované rolety

Kromě jednovrstevných plisovaných rolet nabízíme i rolety ze dvou vrstev plisované látky, která je spojená v místech ohybů. Při bočním pohledu tato látka tvoří svislou řadu dutých buněk podobných plástvi. Ve dvojitě plisovaných roletách nejsou vidět vodící provázky. Celkový vzhled díky tomu není ničím narušován a zastínění interiéru je dokonalejší.

Některé dvojitě plisované rolety se vyrábějí také v blackoutové - tj. v plně zastiňující variantě a některé typy jsou opatřeny termoizolační fólií, která chrání interiér před přehříváním a v zimě naopak před úniky tepla.

Výhody plisované rolety

  • Plisované rolety neohřívají vzduch v interiéru. Jsou totiž vyrobeny z tkaniny, která, na rozdíl například od žaluzií, nemá tendenci se zahřívat, a tudíž neohřívá ani vzduch v místnosti.
  • Plisované rolety se snadno udržují. Některé druhy se dají vyprat, jinak stačí celou plochu jen jednoduše otřít prachovkou nebo vlhkým hadříkem.
  • Plisované rolety jsou variabilní. Na okně si roletu pomocí jednoduchého systému zafixujete přesně v takové pozici, jaká Vám momentálně vyhovuje - třeba i uprostřed okenní tabule.
Plisované rolety - plisse

Jak si vybrat plisované rolety

Plisované rolety se pohybují v rámech pomocí vodících lišt. Ty mohou být buď plastové, nebo hliníkové. Kvalitnější, pevnější a trvanlivější jsou samozřejmě hliníkové rámy a vodící lišty.

  • Plisované rolety economic

Nejlevnější varianta plisovaných rolet bývá upevněna v plastových rámech. Ty jsou obvykle v bílé nebo šedé barvě.

  • Plisované rolety medium

V rámci střední cenové třídy jsme pro Vás do naší nabídky z obrovského množství vzorů vybrali takové plisované rolety, které vykazují velmi příznivý poměr kvality a ceny. Tyto rolety jsou většinou opatřeny hliníkovými vodícími lištami. V základní nabídce jsou bílé nebo šedé, za příplatek je možné rámy nabarvit i do dalších barev ze vzorníku RAL.

  • Plisované rolety top class

V této kategorii jsou zařazeny špičkové kolekce plisovaných rolet, které vynikají prvotřídní kvalitou, obrovským výběrem látek i hliníkovými rámy ve více barvách.

Plisované rolety - plisse

Čím se naše nabídka plissé odlišuje od jiných?

  • Z nepřehledného množství výrobků, které se na trhu objevují, za Vás provádíme předvýběr takových plisovaných rolet, na které se můžete spolehnout. (Ale na to jste už u nás zvyklí.) :)
  • Na rozdíl od jiných nabízíme obrovský výběr plisovaných rolet čítající stovky barev, odstínů, typů a vzorů.

Pro Vás to znamená, že:

  • už nemusíte nikam běhat a shánět odpovídající barvy, zajímavé vzory a příznivý poměr kvality a ceny rolet. To vše u nás najdete pod jednou střechou - a to v bohatém výběru.
Plisované rolety - plisse
Plisované rolety - plisse

Jak poptat plisované rolety?

Výběr plisovaných rolet je natolik široký a pestrý, že je vhodné si vybrat osobně. Vzorníky plisovaných rolet jsou k dispozici ve firemní prodejně Petroš interier na Zámeckém náměstí (Zámecké ulici) 54 ve Frýdku-Místku, nebo u designéra, který Vás na objednání může navštívit.

Plisované rolety - plisse

zpět nahoru


© 2011 MARF reklamní agentura & grafické studio